Master of Social Services Administration w zakresie deinstytucjonalizacji i rozwoju usług środowiskowych

Warto studiować, bo…

  • Studia łączą wiedzę z obszarów prawa i polityki społecznej oraz zarządzania z uwzględnieniem specyfiki sektora publicznego z uniwersalnymi umiejętnościami menedżerskimi. Studia dają szanse na liczne spotkania z osobami odpowiedzialnymi za realizację usług społecznych.
  • Program MSSA przygotowuje kadry zarządzające instytucjami pomocy społecznej oraz pracowników instytucji pomocowych odpowiedzialnych za projektowanie działań do właściwego wdrażania usług społecznych w nowej, środowiskowej formule

Anna Bielawska-Jutrzenka, dyrektor CUS w Czersku o studiach MBA: Deinstytucjonalizacja i rozwój usług środowiskowych

Charakterystyka Programu

  • Studia składają się z czterech specjalistycznych modułów nakierowanych na podnoszenie kompetencji zarządczych i przywódczych kadr w zakresie zarządzania usługami społecznymi i instytucjami – zarówno administracji rządowej i samorządowej – realizującymi zadania obejmujące rozwój, wsparcie i bezpieczeństwo socjalne. Opracowany przez ekspertów Uczelni Korczaka program łączy wiedzę z obszarów prawa, polityki społecznej i zarządzania, z uwzględnieniem specyfiki sektora publicznego i uniwersalnymi umiejętnościami menedżerskimi, a dzięki udziałowi partnera zagranicznego włącza także doświadczenia innych państw w tym zakresie.
  • Zakres studiów jest także związany z przygotowaniem jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej do realizacji działań zaplanowanych w „Strategii rozwoju usług społecznych, polityka publiczna do roku 2030 (z perspektywą do 2035 r.)” oraz planów projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej w nadchodzącej perspektywie finansowej 2021-2027.
  • Wśród prowadzących zajęcia znaleźli się prof. Julian Auleytner – pomysłodawca Programu 500+, prof. Mirosław Grewiński – Przewodniczący Rady Rada Pomocy Społecznej, dr Joanna Lizut – Przewodnicząca CKE ds. stopni specjalizacji pracowników socjalnych oraz praktycy Justyna Pawlak – była dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej, Jakub Wygnański – działacz i współtwórca organizacji pozarządowych czy Paweł Rabiej – były wiceprezydent m. st. Warszawy odpowiedzialny za obszar polityki społecznej, zdrowia i dialogu społecznego.

Zobacz broszurę dotyczącą studiów >>

Adresaci Programu:

  • kadra zarządzająca instytucjami pomocy społecznej
  • pracownicy instytucji pomocowych odpowiedzialni za projektowanie działań do właściwego przygotowania i wdrożenia usług w nowej, środowiskowej formule

Opiekun Programu MSSA

Dr Joanna Lizut

Doktor nauk społecznych o dyscyplinie: nauki o polityce publicznej. Specjalizuje się w usługach społecznych, współczesnych problemach społecznych i integracji społecznej. Dr Joanna Lizut prowadzi takie zajęcia, jak: Kwestie społeczne, Teoretyczne podstawy polityki społecznej, Sieć wsparcia społeczności lokalnej, Metody oraz techniki tworzenia projektów socjalnych.

j.lizut@uczelniakorczaka.pl

Opłaty

Płatność jednorazowa 2 raty 4 raty
11 500 zł 6 035 zł 3 105 zł

Uwaga! Istnieje możliwość skorzystania z nawet do 80% dofinansowania do studiów przez Bazę Usług Rozwojowych. Konieczne jest jednoczesne zarejestrowanie się przez system rekrutacyjny Uczelni Korczaka. Baza Usług Rozwojowych (BUR) to ogólnopolska baza ofert szkoleniowych prowadzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). 

Organizacja zajęć

Studia realizowane są w systemie hybrydowym. Program obejmuje 280 godzin, w tym:

  • 100: wykłady,
  • 140: ćwiczenia/warsztaty,
  • 20: seminarium,
  • 20: praktyki/wizyta studyjna.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Ewelina Pietrzak Konsultantka w Biurze Informacji Centrum Studiów Podyplomowych 885 806 134 e.pietrzak@uczelniakorczaka.pl

 

 

Zasady rekrutacji

  • 01

    Wydrukowany po dokonaniu elektronicznej rejestracji na studia formularz – podanie o przyjęcie na studia

  • 02

    Dyplom ukończenia studiów wyższych (odpis uczelniany)

  • 03

    Oryginał dowodu wniesienia opłaty rejestracyjnej