ELiSE – Eliminating Social Exclusion (eliminując wykluczenie społeczne)

Czas trwania projektu: od 1 października – 2019 roku  do 30 września 2021 roku.

ELISE to innowacyjny projekt, w którym Uczelnia Korczaka jest partnerem międzynarodowego konsorcjum instytucji edukacyjnych. Koordynatorem projektu jest Rezeknes Technologiju Akademija z Łotwy a partnerami są  Sarıçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü z Turcji, Ecoistituto del Friuli Venezia Giulia z Włoch, National Association of Municipial Clerks z Bulgarii oraz Interdisciplinary Network of Special and Intercultural Education z Grecji. Projekt ma na celu wsparcie rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami behawioralnymi.

Projekt EliSE zapewnia partnerom możliwość dzielenia się badaniami prowadzonymi w ich krajach w dziedzinie edukacji społecznej dotyczącej specjalnych potrzeb, a także zapewnia możliwość konfrontacji pomysłów, działań i metod wykorzystywanych w sektorze integracji społecznej.

Grupa docelowa

Projekt ten jest kierowany do edukatorów społecznych, rodziców dzieci z niepełnosprawnościami behawioralnymi, przedstawicieli biur podróży i firm z branży turystycznej.  Wszyscy przedstawiciele grup docelowych biorą udział w poszczególnych etapach projektu poprzez szkolenia, spotkania, seminaria i dyskusje online.  W rezultacie tego projektu pakiet narzędzi edukacyjnych dotyczących modelu „fair travelling” – „podróżowania osiągalnego dla wszystkich” będzie dostępny on-line dla każdej zainteresowanej instytucji na terenie Unii Europejskiej.