WAKACYJNY SŁONECZNY PATROL. MAMY KOŁO RATUNKOWE DLA MATURZYSTÓW

Lech Wałęsa, Robert Kubica, Szymon Majewski, Zbigniew Hołdys, Edyta Górniak, Kayah czy Agnieszka Chylińska – nikomu nie trzeba ich przedstawiać, prawda? A wiedzieliście, że prócz osiągniętego sukcesu i nieustającej pasji do zawodu łączy ich coś jeszcze? Brak matury, taaadam! I co, zaskoczeni? Są przykładem na to, że nawet „bez papierka” można wiele osiągnąć – wystarczy chcieć. Wiemy, że Wy też chcecie, dlatego mamy dla Was rozwiązanie. Program „Koło ratunkowe” przygotuje Was do egzaminu poprawkowego. W ramach zajęć, wraz z rówieśnikami powtórzycie materiał potrzebny do zdania matury. Nasi wykładowcy zapoznają Was też z ofertą Uczelni Korczaka, dzięki której w przyszłości będziecie mogli wybrać kierunek studiów i zawód.

Gdybyśmy byli w Wielkiej Brytanii, to pewnie mówilibyśmy o „foundation year” (tłum. „rok zerowy”) czyli wysokiej jakości jednorocznym kursie akademickim, który oferują brytyjskie uczelnie wraz z i ich partnerskimi placówkami edukacyjnymi. Zajęcia te pozwalają uzupełnić niezbędne kwalifikacje, dzięki którym zostaje się przyjętym na pierwszy rok studiów licencjackich w normalnym trybie. Jako najstarsza niepubliczna uczelnia w kraju, nie zamierzamy jednak nigdzie emigrować (choć bardzo sobie cenimy współpracę z naszymi zagranicznymi partnerami https://uczelniakorczaka.pl/student/erasmus/). Nie chcielibyśmy też, byście opuszczali naszą Ojczyznę – tylu tu przecież macie znajomych i bliskich…i tak wiele możliwości. Posłuchajcie o jednej z nich.

Sytuacja wygląda tak – my przyjmiemy Was do któregoś z naszych sześciu wydziałów w kraju http://uczelniakorczaka.pl/wydzialy/, gdzie będziecie uczestniczyć w zajęciach specjalnie stworzonej grupy. Hola, hola (że tak do Was się zwrócimy po hiszpańsku 🙂 ) – nie myślcie sobie, że pójdzie tak łatwo. Nie będziecie jeszcze studentami, ale nie bójcie się – nie wciśniemy Was do sal z licznymi grupami studentów I roku, jak inni. Na bieżąco będziecie przerabiać z rówieśnikami materiał powtórkowy z przedmiotów maturalnych – bo to przecież priorytet. Pokażemy Wam też przy okazji, co Was czeka w przyszłości (po zdanym egzaminie oczywiście, no!). Jesteśmy przekonani, że przekazana przez naszych ekspertów wiedza z zakresu pedagogiki, pracy socjalnej i polityki społecznej uświadomi Wam, jak ważne i przyszłościowe są to zawody. Bo czy wyobrażacie sobie, by kiedyś Wasze dzieci nie chodziły do szkoły lub nie otrzymały koniecznej pomocy, gdy dorastają? Lub żeby, w dobie nawrotu pandemii, zabrakło osób, które opiekują się innymi? My nie, dlatego zajmujemy się tym od prawie 30 lat!

Szczegóły TUTAJ

Do zobaczenia Kochani Abiturienci,
Twoje Miejsce – Uczelnia Korczaka