DZIEŃ OTWARTY KORCZAKOWSKIEJ SZKOŁY MARZEŃ

Pierwsza taka na Śląsku i trzecia w Polsce – Korczakowska Szkoła Marzeń w Katowicach już od września przyjmie pierwszych uczniów. 8 czerwca rodzice wraz z dziećmi mogli zwiedzić zakamarki placówki podczas Dnia Otwartego.

Sale integracji sensorycznej, gdzie uczniowie będą uświadamiać swe ciało i mózg, jak integrować zmysły by lepiej się uczyć i łatwiej znosić nowe wyzwania. Brak typowych tablic na ścianach, sektory do pracy i miejsca relaksacji gdzie można współpracować w grupie to coś, co zaskoczyło przybyłych. – Tu jest tak inaczej, tak czysto i nowocześnie. Cieszymy się, że jako pierwsi będziemy mogli uczyć się w tej szkole – mówili podczas Dnia Otwartego przyszli zdobywcy wiedzy. W takiej przestrzeni każdy znajdzie miejsce dla siebie. Nowoczesna i nietypowa infrastruktura klas sprzyja interakcjom, a nie je wymusza. – Będziemy stwarzać taką przestrzeń, by uczniowie czuli się dobrze. To jest ich przestrzeń, a nie przestrzeń gdzie rządzą nauczyciele. Jesteśmy partnerami w edukacji – to jest podstawa wspólnej pracy. Nie mamy dzwonków, więc nikt nam nie będzie przerywał. Skończymy pracę to wtedy będziemy mieli przerwę – tłumaczy dyrektor Korczakowskiej Szkoły Marzeń w Katowicach, Ilona Nitychoruk-Piekarz.

Każdy, komu bliskie jest dobro dziecka, które w indywidualny i alternatywny sposób chce rozwijać swoje pasje może skontaktować się z Korczakowską Szkołą Marzeń dzwoniąc pod nr tel. 695 100 330 lub wchodząc na Facebooka

Relacja z wydarzenia: tutaj