KORCZAKOWSKA SZKOŁA MARZEŃ W KATOWICACH UROCZYŚCIE OTWARTA

Mimo, że dzwonek nie zabrzmiał bo ich tu nie ma, punktualnie o godz. 14 rozpoczęła się uroczysta prezentacja Korczakowskiej Szkoły Marzeń w Katowicach. Wśród przybyłych Gości znaleźli się przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych, zaprzyjaźnionych instytucji i oczywiście uczniowie z rodzicami.

Cieszymy się, że to właśnie w Uczelni Korczaka powstała pierwsza na Śląsku i trzecia w Polsce nowoczesna placówka, która skupia się na alternatywnej edukacji wokół ucznia, jego planów i możliwości – przywitała zebranych dr Anna Zasada-Chorab, dziekan Uczelni Korczaka w Katowicach.

Antywirusowe meble, sale sensoryczne, tablice na kółkach, brak typowych ławek i własne zamykane szafki, by nie dźwigać ciężkich podręczników – to wszystko mogli zobaczyć przybyli. Ci nieco młodsi, od razu przetestowali wszelkie atrakcje, czekające na nich od września.

Nie chcemy, by nasze zajęcia wyglądały tak samo jak w innych szkołach. Dlatego będziemy spędzać dużo czasu w terenie. Matematykę czy przyrodę poznamy w miejscach, w których one żyją – zdradziła Ilona Nitychoruk-Piekarz, dyrektor Korczakowskiej Szkoły Marzeń w Katowicach. Bo tak właśnie czynił nasz Patron Janusz Korczak, który twierdził: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”. Każdy, komu bliskie jest dobro dziecka, które w indywidualny sposób chce rozwijać swoje pasje może skontaktować się z Korczakowską Szkołą Marzeń dzwoniąc pod nr tel. 695 100 330 lub wchodząc na Facebooka.

Co najważniejsze: nasza kadra, wykładowcy czy nauczyciele Korczakowskiej Szkoły Marzeń uczą Korczakiem – nie o Korczaku i to coś, co nas wyróżnia wśród innych szkół w Polsce – zakończył spotkanie prof. Mirosław Grewiński, Rektor Uczelni Korczaka.

Zapraszamy!