NOWY PUNKT REKRUTACYJNY – TWP W SIEDLCACH

Jedziecie „3” albo „4” przez prawie całe miasto – podróż trwa i trwa. I nagle, na jednej z najbardziej uczęszczanych ulic, autobus się zatrzymuje. Wysiadacie na przystanku przy Sokołowskiej, nieopodal galerii sportowej i zespołu szkół ponadgimnazjalnych. To tu, od 1998r. na 500m² w 13 salach wiedzę zdobywają studenci, uczniowie i słuchacze działającego od 65 lat w Siedlcach Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Na kursy kwalifikacyjne przybywają licznie pielęgniarki i położne, chcące uzyskać specjalizację. Przez kilka miesięcy prawie 1000 grupa obserwuje praktyków w akcji i słucha ich wykładów. Bo jak inaczej zdobyć cenną wiedzę, jak nie od lekarzy czy personelu medycznego, który codziennie pomaga innym?
Staramy się kłaść nacisk na zajęcia praktyczne. Mamy własne pracownie, praktyki odbywają się w terenie, a nie „na papierze”. Może dlatego mamy opinię bardziej wymagających od innych. U nas nie wystarczy przyjść i wpisać się na listę – mówi Arletta Borkowska, dyrektor TWP w Siedlcach.
Nie przeszkadza to licealistom, którzy co dwa tygodnie spotykają się w weekendy na zajęciach zaocznych. Ani tym, którzy chcą związać swą przyszłość z administracją, bhp, medycyną czy florystyką dlatego uczęszczają do bezpłatnej szkoły policealnej. Nieważne, czy pochodzą z oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów Łosic, Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego czy Łukowa. Ważne, że chcą zdobywać wiedzę od najlepszych! Dlatego, już wkrótce także w Siedlcach uruchomiony zostanie nasz kolejny punkt rekrutacyjny.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy!

Pozdrawiamy, 
Twoje Miejsce – Uczelnia Korczaka