RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Jedna ma 70, druga prawie 30 lat – od zawsze razem, choć obecnie pod różnymi nazwami. 

Uczelnia Korczaka wraz z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej (TWP) otwierają nowe punkty rekrutacyjne w Polsce. – Do tej pory nasza uczelnia funkcjonuje  w sześciu różnych miejscach, nigdy jednak nie zapomnieliśmy o naszym założycielu, czyli Towarzystwie Wiedzy Powszechnej. Dzięki temu możemy tworzyć kolejne miejsca, w których będzie można kształcić się na najwyższym poziomie – wyjaśnia prof. Mirosław Grewiński, Rektor Uczelni Korczaka.

I tak w Poznaniu i Bydgoszczy ruszają właśnie zapisy na studia – w tym właśnie miastach zlokalizowane są nowe punkty rekrutacyjne Uczelni Korczaka i TWP. Ta współpraca jest niezwykle cenna, bo TWP to 19 ośrodków w kraju, szeroka kadra specjalistów, nowa jakość tworzenia placówek oświatowych i wielomilionowy udział w realizacji projektów unijnych. W połączeniu z dorobkiem Uczelni Korczaka  daje to niesamowite możliwości kształcenia na europejskim poziomie.

Mimo, że istniejemy tyle lat to wciąż pragniemy się rozwijać. Od nowego semestru ruszamy, m.in. z projektem z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej czy zarządzania miastem – zdradza Hanna Sierocka, dyrektor TWP w Poznaniu i wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Bo TWP od samego początku zajmowało się szerzeniem wiedzy z wielu dziedzin wśród różnych środowisk. – Od żłobków po szkoły policealne i kolegia językowe. Od lat szkolimy nauczycieli w różnych formach, na kursach czy studiach podyplomowych. I cieszymy się, że wielu z nich później do nas wraca by kontynuować naukę na innym kierunku – przyznaje Katarzyna Berka, dyrektor Oddziału Regionalnego Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Bydgoszczy.

Prócz studiów stacjonarnych i tych on-line, w ofercie znajdą się także kursy i szkolenia certyfikowane zaświadczeniami respektowanymi w Unii Europejskiej. O szczegółach będziemy informować na bieżąco – śledźcie nasze fanpage i aktualności na stronie internetowej.

Zapraszamy!
Twoje Miejsce. Uczelnia Korczaka