Siedlce

Siedlce

W Siedlcach także można korzystać z oferty Uczelni Korczaka. Dzięki długoletniej współpracy Towarzystwa Wiedzy Powszechnej Oddziału Regionalnego w Siedlcach i Uczelni Korczaka powstała unikalna oferta oparta na długoletniej praktyce i doświadczeniu wspaniałych specjalistów z zakresu pedagogiki, pracy socjalnej, pomocy społecznej czy zarządzania. 

Jedziecie „3” albo „4” przez prawie całe miasto – podróż trwa i trwa. I nagle, na jednej z najbardziej uczęszczanych ulic, autobus się zatrzymuje. Wysiadacie na przystanku przy Sokołowskiej, nieopodal galerii sportowej i zespołu szkół ponadgimnazjalnych. To tu, od 1998r. na 500m² w 13 salach wiedzę zdobywają studenci, uczniowie i słuchacze działającego od 65 lat w Siedlcach Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Na kursy kwalifikacyjne przybywają licznie pielęgniarki i położne, chcące uzyskać specjalizację. Przez kilka miesięcy prawie 1000 grupa obserwuje praktyków w akcji i słucha ich wykładów. Bo jak inaczej zdobyć cenną wiedzę, jak nie od lekarzy czy personelu medycznego, który codziennie pomaga innym?

Staramy się kłaść nacisk na zajęcia praktyczne. Mamy własne pracownie, praktyki odbywają się w terenie, a nie „na papierze”. Może dlatego mamy opinię bardziej wymagających od innych. U nas nie wystarczy przyjść i wpisać się na listę – mówi Arletta Borkowska, dyrektor TWP w Siedlcach. 

Nie przeszkadza to licealistom, którzy co dwa tygodnie spotykają się w weekendy na zajęciach zaocznych. Ani tym, którzy chcą związać swą przyszłość z administracją, BHP, medycyną czy florystyką dlatego uczęszczają do bezpłatnej szkoły policealnej. Nieważne, czy pochodzą z oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów Łosic, Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego czy Łukowa. Ważne, że chcą zdobywać wiedzę od najlepszych! Dlatego Uczelnia Korczaka w Siedlcach Towarzystwa Wiedzy Powszechnej ma też swoje miejsce – punkt rekrutacyjny! 

Na jakie kierunki studiów możesz się zapisać? Sprawdź poniżej! 

Oferta edukacyjna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Siedlcach i Uczelni Korczaka 

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE (e-learning)

STUDIA LICENCJACKIE, I STOPNIA (e-learning)

Kierunek: Pedagogika

Kierunek: Polityka społeczna

Zarządzanie w organizacjach publicznych:

Kierunek: Polityka społeczna

Zarządzanie, organizacja i public relations w polityce społecznej:

Kierunek: Praca socjalna

STUDIA MAGISTERSKIE, II STOPNIA (e-learning)

Kierunek: Pedagogika

Kierunek: Praca socjalna

Opłata rejestracyjna – 85 zł

Opłaty za poszczególne kierunki i specjalności w linkach poszczególnych kierunków.

Więcej informacji:

ul. Sokołowska 37
08-110 Siedlce
biuro@twp.siedlce.pl
tel.: 25 644 76 90
kom. 515 297 899
fax: 25 644 04 94